Twitch kupiony... ale nie przez Google!

Pisaliśmy na naszych łamach o planach przejęcia Twitch.tv przez Google. Kiedy wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że gigant IT przejmie popularny serwis, został on sprzedany - ale komuś innemu!

Nabywcą okazał się Amazon, który wyłożył na przejęcie 970 milionów dolarów. Zostało to ogłoszone oficjalnie przez obie firmy. Jest to dość duża niespodzianka, ponieważ wszystkie media oraz samo Google podawało, że to właśnie gigant z Mountain View przejmie popularny serwis dla graczy. Jak wyjaśnia to Twitch: "Wybraliśmy ostatecznie Amazon, ponieważ firma ta wierzy w naszą społeczność, podziela nasze wartości i akceptuje nasze plany na przyszłość, a także pomoże w ich szybszym zrealizowaniu. Oprócz tego nic się u nas nie zmieni - będziemy używać tych samych biur, pracować będą ci sami ludzie, a na stronie będą nadal te same materiały. Dzięki przejęciu przez Amazon mamy zaplecze, aby stać się jeszcze lepszym serwisem".

Twitch kupiony... ale nie przez Google!

Wielu internautów odetchnęło z ulgą na wieść o nabyciu Twitcha przez Amazon, ponieważ w powszechnym przekonaniu Google chciało kupić serwis, aby prędzej czy później go zamknąć z powodu konkurencyjności dla YouTube. W sierpniu pisaliśmy o wprowadzeniu większych restrykcji dotyczących praw autorskich, które zaczęły przypominać te z YT właśnie. Jeśli zatem wierzyć w deklarację Twitcha, że nic się nie zmieni, miłośnicy gier na żywo mogą spać spokojnie.