Twitch szwankuje - użytkownicy proszeni o zmianę haseł

Popularny serwis streamingowy Twitch (należący do Amazona) ma "problemy techniczne". Wielu użytkowników zostało poproszonych o zmianę haseł.

Dzieje się tak, ponieważ zaistniało podejrzenie, że sporo kont mogło zostać zhakowanych. W przypadku takiego "podejrzanego" konta jego użytkownik zostanie poproszony o ustalenie nowego hasła oraz ponowne podłączenie do niego kanału YouTube i/lub Twittera. Amazon póki co nie udzielił żadnych szczegółów na temat ew. włamania na serwery, poza lakoniczną informacją na oficjalnym blogu, że do niektórych kont jest możliwy "nieautoryzowany dostęp".

Twitch szwankuje - użytkownicy proszeni o zmianę haseł

Strona Twitch.tv (foto: własne)

Nadto znalazła się tam porada dla osób, które mają takie hasło na Twitch.tv, jak i na innych stronach - należy je zmienić również na tych witrynach. Można zatem podejrzewać, że zhakowano bazę danych, a łupem włamywaczy padły informacje o użytkownikach. Twitch poleca tworzenie haseł co najmniej ośmioznakowych z użyciem małych i dużych liter, a także cyfr. A co się naprawdę stało - tego powinniśmy się dowiedzieć za jakiś czas.

Zobacz również:

  • Jaki prezent na Dzień Matki do 100, 200 i 300 zł?
  • 35 000 kont PayPal zaatakowanych - czy Twoje także?

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: