Twitter aktualizuje zasady dotyczące mowy nienawiści - religia na piewszym planie

Twitter poinformował o aktualizacji zasad użytkowania serwisu w kontekście mowy nienawiści. Zmiany obejmują w szczególności zapisy dotyczące wiary i wyznania.

Photo by Ben White on Unsplash

Przemoc wobec mniejszości religijnych oraz rosnące napięcia związane z wyznaniem, skłoniły twórców serwisu Twitter do aktualizacji zasad dotyczących mowy nienawiści. Założeniem jest przeciwdziałanie dehumanizacji dyskusji w kontekście wiary. Firma poinformowała, że ot teraz może wymagać usunięcia tweetów skierowanych do określonych grup religijnych powołując się na kodeks postępowania firmy.

Po miesiącach rozmów i informacji zwrotnych od opinii publicznej, zewnętrznych ekspertów i naszych własnych zespołów, rozszerzamy nasze zasady przeciwko nienawistnym zachowaniom, aby włączyć język, który dehumanizuje innych na podstawie religii

napisała firma na swoim blogu Twitter Safety.

Przepisy odnoszą się do nowo-opublikowanych oraz starych tweetów. Twitter poprosi użytkowników o usunięcie wskazanych wpisów, a w razie braku reakcji, usunie je automatycznie. Jednocześnie działania odnotowane przed wprowadzeniem nowej polityki nie będą w żadnym wypadku skutkowały zawieszeniem konta użytkownika.

Zobacz również:

  • Twitter w oryginalny sposób zaprasza na AppleEvent
  • Facebook przestanie karać memiarzy - gigant nareszcie poluzuje podejście do żartów#

Twitter podkreśla, że rozpoczęcie prac z nową polityką mowy nienawiści było związane z otrzymaniem zgłoszeń od 8000 osób z ponad 30 krajów na całym świecie.

Twitter aktualizuje zasady dotyczące mowy nienawiści - religia na piewszym planie

Warto zauważyć, że Twitter podchodzi do wyznania w kontekście religii, a nie formalno-prawnego kontekstu grup wyznaniowych. Jednocześnie serwis zapowiedział rozbudowę procesu szkoleniowego dla swoich zespołów aby upewnić się, że nowe przepisy są właściwie egzekwowane.