Twitter chce wprowadzić opcję zakupów

Twitter z platformy mikroblogowej próbuje zmienić się w coś na kształt sieci społecznościowej. Po wprowadzeniu dodawania tweetów z popularnych kont do linii czasu użytkownika, kolejną planowaną nowością jest opcja zakupów.

Funkcja ta ma wejść w życie do końca bieżącego roku, a objawi się pojawieniem przycisku "Buy" pod tweetami. Po jego wciśnięciu użytkownik będzie przenoszony na stronę płatności i wyboru opcji dostawy towaru. Nie będzie musiał w tym celu przechodzić na inne strony - wszystko pozostanie w obrębie Twittera. Operacje będą przeprowadzane przez usługę płatności online Stripe. Nie są to jednak stuprocentowo pewne informacje, aczkolwiek pochodzą z zaufanych źródeł. Warto także przypomnieć, że Twitter od dawna planował wprowadzenie tego typu usługi.

Stripe dzięki nawiązaniu współpracy z platformą może zyskać naprawdę mocnego partnera biznesowego. Firma ta nawiązała w czerwcu współpracę z chińskim Alipay, dzięki czemu może pośredniczyć w transakcjach w Kraju Środka. Dotyczy to zarówno zakupów online, jak też i płatności w mobilnych grach oraz aplikacjach. Gdyby pogłoski potwierdziły się, Stripe może stać się jednym z większych graczy tego typu na globalnym rynku. Pozostaje tylko pytanie, jak planowana opcja "Buy" spodoba się samym użytkownikom Twittera?