Twitter: dwukrotna medalistka olimpijska przegrała z hejterami

Korzystając z serwisów społecznościowych takich jak np. Twitter i będąc jednocześnie znaną postacią musimy liczyć się również z nieprzychylnymi komentarzami na nasz temat. Jak się okazało, tego ciśnienia nie wytrzymała brytyjska dwukrotna złota medalistka olimpijska, Rebecca Adlington.


Rebecca Adlington regularnie korzysta z Twittera. Jej konto cieszy się dużym zainteresowaniem, co potwierdza prawie 50 tysięcy osób śledzących jej poczynania.

Dwukrotna mistrzyni olimpijska poskarżyła się jednak niedawno, że stała się na różnych stronach internetowych, jak i wspomnianym serwisie społecznościowym, obiektem drwin, które dotyczą jej wyglądu.

Zobacz również:

  • Masz dość usług Google? Sprawdź, czym i jak łatwo możesz je zastąpić w 2022 roku
  • Troll 2 – kiedy sequel norweskiego monster movie? Twórcy filmu zdradzają swoje plany
Twitter: dwukrotna medalistka olimpijska przegrała z hejterami

Rebecca Adlington

"To jest okropne. Nawet jeżeli jest dziesięć sympatycznych komentarzy, pojawia się też zawsze komentarz jednego idioty. One dotyczą mojego wyglądu, co nie ma nic wspólnego z moimi osiągnięciami na basenie. To są paskudne komentarze na temat rzeczy, których nie mogę kontrolować. Nic na to nie poradzę, jak wyglądam" - powiedziała dziennikarzom zdenerwowana 23-latka.

Adlington nie wytrzymała tej presji i zdecydowała, że podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie w ogóle nie będzie korzystała z Internetu. Stała się więc kolejną ofiarą bardzo nieprzyjemnego zjawiska nakręcanego przez tzw. hejterów.

Kto to właściwie jest ten "hejter"?

Niedawno w internecie furorę zrobiło poniższe ogłoszenie z serwisu Gumtree.pl:

Twitter: dwukrotna medalistka olimpijska przegrała z hejterami

Ogłoszenie z serwisu Gumtree.pl

Okazało się, że zostało ono przygotowane dla żartu. Nie zmienia to jednak faktu, że w świecie wirtualnym operują także zawodowi hejterzy, którzy łącząc przyjemne z "pożytecznym" zamieszczają odpowiednio przygotowane kontrowersyjne komentarze mające na celu pobudzić internautów do zażartej dyskusji lub dać w kość konkurencji.

Sądzę, że dosyć trafną definicję "prawdziwego" hejtera przedstawił i-slownik.pl:

Twitter: dwukrotna medalistka olimpijska przegrała z hejterami

Źródło: i-slownik.pl

Hejter jest to więc często osoba, której brakuje tu i ówdzie i która zła na cały świat za swoje ułomności nienawidzi wszystkich dookoła. Zanim powstał Internet, nie mogła się poświęcać swojej pasji, gdyż skończyłoby się to dla niej bardzo szybko pobytem na OIOM-ie. Globalna sieć i jej anonimowość pozwoliły niestety rozwinąć jej skrzydła.

Jednak nie tylko nienawiść

Warto też zaznaczyć, że według Marii Cywińskiej, socjologa internetu, nie każde "hejtowanie" związane jest jednak z nienawiścią:

"może to być też rodzaj bardzo specyficznego poczucia humoru, opartego na przekroczeniu pewnych granic, norm społecznych, ale niekoniecznie agresywnego"

_________________

A wy co sądzicie na temat hejterów? Nienawidzicie ich?