Twitter - informacja o ataku terrorystycznym na zhakowanym koncie NBC News

Hakerzy określający się jako Script Kiddies przejęli kontrolę nad kontem Twittera amerykańskiej telewizji NBC News. Przy jego pomocy wysłali kilka fałszywych informacji o ponownym ataku terrorystycznym w nowojorskiej Strefie Zero.

NBC News

Script Kiddies mieli konto pod kontrolą przez 10 minut. Po tym czasie zostało ono zawieszone. Twitter NBC News ma ponad 120 000 obserwatorów. W czasie, gdy hakerzy mieli dostęp do konta, umieścili w nim trzy fałszywe informacje o ataku terrorystycznym na Strefę Zero w Nowym Jorku, gdzie przez dziesięcioma laty doszło do faktycznego ataku.

W kilka minut po fałszywych informacjach o atakach, hakerzy napisali, że Twitter NBC News jest zhakowany i zapraszają do śledzenia działalności Script Kiddies na koncie @s_kiddies!. Zostało ono jednak szybko zawieszone. Hakerzy podali tam, że wspierają grupę Anonymous, a do siania zamętu wykorzystują proste metody, których efekty, według nich, są niezwykle zabawne.

Przejęcie kont w serwisie Twitter zdarza się dość często. Zwykle dotyczy to jednak różnych znanych osób, a nie zaufanych źródeł informacji, do jakich należy NBC News. Często ataki tego typu oparte są na phishingu, czyli wyłudzaniu informacji. Grupa Scrip Kiddies nie podała konkretnych informacji na temat tego, jak udało jej się zdobyć kontrolę nad Twitterem telewizji informacyjnej.

Script kiddies to termin odnoszący się do hakerów, którzy działają przy użyciu technicznie nieskomplikowanych metod. Zwykle korzystają z automatycznych skryptów napisanych przez innych, bardziej zaawansowanych cyberprzestępców.