Twitter ma 100 milionów aktywnych użytkowników

Mikroblogowy serwis społecznościowy Twitter poinformował, że ma 100 mln aktywnych użytkowników, a połowa z nich loguje się na stronę codziennie. Informacja ta wydaje się być odpowiedzią na zarzuty, że większość osób rejestruje się w serwisie tylko z ciekawości i więcej do niego nie zagląda.

Twitter
Na swoim blogu, Twitter podał także inną ciekawą informację. Okazuje się, że około 40 proc. aktywnych użytkowników serwisu woli jedynie czytać, to co napiszą inni. Sami nie zabierają głosu, choć chętnie śledzą wypowiedzi innych osób.

Z Twittera, jak czytamy na blogu, korzysta wiele wpływowych organizacji oraz osób publicznych. Wśród nich znajduje się 35 głów państw, najlepsi sportowcy, zawodowe drużyny, ważne organizacje non-profit, gwiazdy rozrywki i firmy z branży medialnej.

Zobacz również:

  • Threads, konkurencja Twittera od Facebooka, już dostępny. Niestety nie w Polsce

W lipcu Twitter podał, że codziennie powstaje 600 000 nowych kont, a użytkownicy wysyłają 350 mld ćwierknięć każdego dnia. Serwis dodaje też, że ma obecnie milion zarejestrowanych aplikacji dla swojej platformy przygotowanych przez 750 000 zewnętrznych deweloperów.

Niedawno mikroblogowy serwis społecznościowy wprowadził reklamy, które określił mianem Promoted Tweets. Aby na nich zarobić musi mieć dużą grupę aktywnych użytkowników i m.in. dlatego tak chętnie prezentuje powyżej przytoczone dane.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: