Twitter nabył SnappyTV

Po dłuższym okresie bez żadnych innowacji, Twitter ostro rusza do przodu. Niedawno wprowadził możliwość umieszczania gifów w "ćwierknięciach", a teraz przejął SnappyTV.

O SnappyTV pewnie mało słyszeliście, ale na pewno nieświadomie oglądaliście materiały wideo wyprodukowane przez tą firmę. Pojawiały się one na YouTube, Facebooku, a także na stronach dużych koncernów multimedialnych, jak Fox Sports, Nascar czy TechCrunch. SnappyTV oferuje możliwość edytowania klipów wideo oraz umieszczania ich na stronach www, a także streamingu na żywo. Pozwala także na tworzenie plików graficznych w formacie .gif. Po nabyciu przez Twittera mają pojawić się także nowe funkcje, nad którymi trwają aktualnie prace.

Twitter nabył SnappyTV

A sam Twitter nie ukrywa, że testuje możliwości umieszczania transmisji wideo dla posiadaczy kont w swoim serwisie. Mają być one dostępne przede wszystkim dla stacji TV, firm oraz producentów. Jak głosi oficjalny wpis na blogu Twittera, użytkownicy będą mogli dzięki temu oglądać na żywo: "gole, rozgrywki sportowe, wydarzenia na czerwonym dywanie, występy oraz inne wydarzenia". Szykuje się konkurencja dla YouTube? Wszystko wskazuje na to, że jak najbardziej.