Twitter najbardziej przyjaznym pracodawcą w USA

Według opublikowanego dziś rankingu, Twitter jest najbardziej przyjazną dla pracowników firmą w USA, a w pierwszej dziesiątce znajdują się też inni giganci IT.

Twitter zyskał wynik 4,5/5 punktów, wyprzedzając agencję PR Edelman, która uplasowała się na drugiej pozycji z wynikiem 4,4 punktu. Miejsce to dzieli z Google, które zyskało taki sam wynik. Poza podium znalazły się firmy, które zyskały wynik 4,3. Są to: Riverbed Technology, Facebook, Southwest Airlines oraz Chick-fil-A. Na miejscu piętnastym wylądowało Apple, które zyskało wynik 4,1, a Adobe na dwudziestym (4,0). Microsoft nie znalazł się na liście 25-ciu najbardziej przyjaznych firm.

W ustalaniu wyniku brano pod uwagę takie czynniki jak zadowolenie pracowników, zarobki, a także atrakcyjność posad. Jeśli chodzi o zarobki, to na stanowisku Senior Software Engineer można zarobić w Twitterze 149,091 dolarów rocznie, czyli ponad 12 400 na miesiąc (ponad 37 tysięcy złotych). Google na tej samej pozycji płaci nieco więcej - 153,015 dolarów, a Facebook 148,593 rocznie. W Apple pracownik tego typu może liczyć na roczny dochód w wysokości 130,130 dolarów. Ranking przeprowadzono wśród firm zatrudniających minimum 1000 osób.