Twitter przedstawia nowy sposób wspierania ulubionych profili

Aby ułatwić użytkownikom wzajemne wspieranie się poza obserwacjami, retweetami i polubieniami, Twitter wprowadza nowy sposób wysyłania i otrzymywania napiwków.

Twitter przedstawia nowy sposób wspierania ulubionych profili

Twitter

Użytkownicy Twittera od teraz będą mogli wspierać swoich ulubionych twórców poprzez wysyłanie napiwków, poza zwykłym retweetowaniem lub polubieniem postu.

Nowa funkcja Tip Jar umożliwia wysyłanie pieniędzy za pośrednictwem Twittera zamiast korzystania z serwisów PayPal lub popularnego za granicą Venmo.

Słoik na napiwki konta można włączyć za pomocą ikony obok przycisku Obserwuj na stronie jego profilu.

Stuknięcie ikony spowoduje wyświetlenie listy usług płatniczych lub platform, które zostały włączone na danym koncie. Usługi obecnie obsługiwane przez Twittera obejmują Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal i Venmo.

Dostępność usług płatniczych będzie się jednak różnić w zależności od regionu. W przypadku Androida napiwki można wysyłać również w Spaces.

Funkcja napiwków jest od dziś dostępna dla wszystkich użytkowników Twittera w języku angielskim. Ograniczona grupa osób może dodawać Tip Jar do swojego profilu i przyjmować napiwki, w tym dziennikarze, eksperci, organizacje non-profit oraz osoby, które Twitter oznaczył jako „twórcy”.

Korzystanie z nowej funkcji ma być całkowicie darmowe, Twitter nie pobierze za usługę żadnej prowizji.