Twitter szykuje najpopularniejszą na świecie aplikacje muzyczną. Wkrótce ją udostępni

Serwis Twitter zamierza udostępnić wkrótce muzyczną aplikację. Na razie korzystają z niej celebryci.

O możliwości udostępnienia przez serwis Twitter aplikacji muzycznej spekulowano już od jakiegoś czasu. Dzisiaj wiemy, że doniesienia te były prawdziwe. Serwis mikroblogowy zakupił bowiem właśnie popularny muzyczny startup We Are Hunted, który będzie zaangażowany w prace nad nowym projektem.

"Co prawda zamknęliśmy stronę wearehunted.com, lecz już jako część zespołu Twitter nadal będziemy tworzyć usługi, którymi będziecie mogli się rozkoszować." - możemy przeczytać w komunikacie wydanym przez We Are Hunted.

Oznacza to, że na rynku zagości wkrótce aplikacja muzyczna, która, biorąc pod uwagę ilość użytkowników Twittera (w grudniu poprzedniego roku miał on 200 milionów aktywnych użytkowników; ogólnie ma już ponad 500 milionów zarejestrowanych użytkowników), może stać się najpopularniejszym tego typu rozwiązaniem na świecie.

Kiedy premiera? Tak jak już pisałem, wkrótce. Aplikacja jest już bowiem podobno testowana przez celebrytów (np. prowadzącego program "American Ido" Ryana Seacresta), który to proces ma zająć około tydzień. Po jego zakończeniu zostanie udostępniona "zwykłym" użytkownikom.

Na koniec warto dodać, że w Sieci jest już dostępna strona music.twitter.com (na razie znajdziemy tak jedynie zapowiedź jej rychłego uruchomienia).


Zobacz również