Twitter szykuje wielkie zmiany

Twitter wciąż się zmienia i ewoluuje, starając znaleźć swoje miejsce w świecie mediów społecznościowych. Zapowiadane zmiany przybliżają go jeszcze bardziej do tego typu platform.

O ile na początku Twitter miał służyć tylko przekazywaniu krótkich informacji, o tyle obecnie próbuje zmienić się w kopię Facebooka czy innych serwisów tego typu. Wprowadzono już dodawanie tweetów od zupełnie nieznanych osób - ale za to uznanych przez moderatorów serwisu za istotne i warte uwagi - a wczoraj Kevin Weil, wiceprezes Twittera, wystąpił na konferencji Analyst Day i zaskoczył wszystkich planami. Wprowadzają one do serwisu narzędzia do edycji materiałów wideo, możliwość udostępniania tweetów tylko wybranym osobom oraz specjalnego wyróżniania ważnych informacji wysłanych/odebranych przez użytkownika.

Twitter szykuje wielkie zmiany

Większość tych zmian ma zostać wprowadzona w przyszłym roku, a zdaniem Weila Twitter ma się stać czymś w rodzaju "globalnego rynku miejskiego", gdzie można słuchać plotek i informacji z całego świata. Do tego ma pojawić się nadawanie wideo w streamingu. Wszystkie te zmiany mają posłużyć powstrzymaniu użytkowników przed odejściem od serwisu. Choć z ostatnim kwartale pojawiło się 13 milionów aktywnych kont, to jednak ponad 500 milionów unikalnych użytkowników czytających tweety (np. poprzez strony) nigdy nie zalogowało się do usługi. Najczęściej trafiają na tweety poprzez wyszukiwarkę lub widzą je wklejone na strony (np. w newsach). Tylko czy zmiany te spodobają się tym, którzy założyli na Twitterze konta w podstawowym celu - czyli przesyłania krótkich informacji?