Twitter udostępnia możliwość pobierania archiwum z tweetami

Twitter poinformował o udostępnieniu nowej funkcjonalności pozwalającej użytkownikom na pobranie archiwum zawierającego wszystkie ich tweety.

Nowa funkcjonalność serwisu społecznościowego Twitter polegająca na możliwości pobrania archiwum z tweetami testowana była od lipca. Proces jej udostępniania został już rozpoczęty. Oznacza to więc, że serwis wywiązał się z obietnicy dyrektora generalnego Dicka Costolo, który we wrześniu zadeklarował, że wspomniana funkcja zostanie wprowadzona do końca tego roku..

Aby z niej skorzystać, musimy kliknąć w link znajdujący się na dole ustawień. Twitter ostrzega jednak, że stworzenie archiwum może zająć chwilę, więc powinniśmy uzbroić się w cierpliwość. Gdy proces ten dobiegnie końca i będziemy mogli pobrać archiwum, zostaniemy poinformowani o tym za pośrednictwem naszej poczty.

Zobacz również:

  • Twitter się sypie. Musk wystraszył pracowników

Archiwum dostarczane jest jako skompresowany folder .zip zawierający tweety w formacie .csv, a także jako plik .json, czyli w formacie często wykorzystywanym do transferu i reprezentacji online.

Twitter ostrzega też jednocześnie, aby z otrzymanym archiwum postępować ostrożnie i nie dzielić się nim zbyt pochopnie, gdyż "może zawierać wrażliwe dane".