Twitter wprowadza istotną zmianę

Twitter działał do tej pory według prostej zasady - ktoś nas interesuje, obserwujemy go i dzięki temu wiemy, co nowego napisał. Jednak postanowiono to zmienić.

Zmiana ta z pewnością wywoła wiele słów krytyki pod adresem platformy mikroblogowej, ponieważ od teraz na linii czasu użytkownika pojawiać się będą nie tylko tweety od osób, które śledzi, ale również zostaną dodane automatycznie wpisy od... popularnych osób i organizacji. W oświadczeniu Twitter informuje: "jeżeli zobaczymy, że jakiś tweet lub konto stało się bardzo popularne, możemy dodać je do twojej linii czasu. Oznacza to, że czasami zobaczysz wpisy od kont, których nie śledzisz". Tylko czy ma to sens? Jeśli coś interesuje użytkownika, sam będzie to obserwował, a jeżeli ów "popularny" tweet kompletnie mija się z jego zainteresowaniami?

Twitter wprowadza istotną zmianę

Twitter nie widzi w tym problemu, przeciwnie - opisuje nową funkcję jaką "interesującą dla użytkownika", która pomoże mu odkrywać ciekawe konta i informacje. Kolejnym krokiem ma być retweetowanie tych wpisów, które polubi użytkownik, ale to dopiero plany na przyszłość. Cóż, niedługo zapewne przekonamy się, czy dodawanie tweetów z obcych kont było dla Twittera przełomowym pomysłem, czy też przysłowiowym strzałem w stopę.

Zobacz również:

  • Donald Trump uruchomi swój własny portal społecznościowy