Twitter zachęci do przeczytania postu przed udostępnieniem go dalej

Przekazujesz Tweet'y dalej bez zastanowienia? Twitter zamierza temu zaradzić za pomocą nowego powiadomienia, które ma zapobiec udostępnianiu fake newsów.

Portale społecznościowe użytkowane w niewłaściwy sposób są w stanie wyrządzić ogromne szkody. Z tego właśnie powodu platformy takie, jak Twitter, Facebook czy Instagram są często krytyczne oceniane jako media, które pozwalają łatwo rozpowszechniać nieprawdziwe infromacje i fake newsy.

Twitter na iPhonie
Źródło:  Sara Kurfeß/Unsplash

Twitter na iPhonie

Źródło: Sara Kurfeß/Unsplash

Trudno się z tym nie zgodzić. Chwytliwie napisany post, który może nie mieć żadnego pokrycia w rzeczywistości łatwo może dotrzeć do tysięcy odbiorców, którzy rzadko kiedy decydują się na zweryfikowanie autentyczności wiadomości. Działania te prowadzą do dezinformacji.

Twitter jest portalem społecznościowym, który używany jest przez polityków, głowy państw oraz firmy do przekazywania ważnych informacji. Platforma ta na przestrzeni ostatnich lat wyrosła na najważniejsze medium społecznościowe do przekazywania wiadomości.

Twitter ogłosił w środę, że testuje nową funkcję, która ma pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się fałszywych i niepotwierdzonych informacji.

Najnowszy algorytm, który jest już obecnie testowany ma zachęcić użytkowników do dokładnego przeczytania treści Tweet'a przed jego udostępnieniem.

Twitter na Androidzie
Źródło: Benjamin Dada/Unsplash

Twitter na Androidzie

Źródło: Benjamin Dada/Unsplash

Rozwiązanie to ma skłonić użytkowników do refleksji oraz zastanowienia się na tym, jaką informację zamierzają udostępnić w sieci. Niestety, ale powszechne jest zjawisko dalszego przekazywania wiadomości udostępnianych przez znajomych, celebrytów i wpływowe osoby bez przeczytania jego treści.

Twitter informuje, że najnowsze rozwiązanie jest nadal w fazie testów i w chwili obecnej działa jedynie na aplikacji mobilnej na Androida. W chwili obecnej nie wiemy, kiedy powiadomienie przed udostępnieniem Tweet'a zostanie wdrożone.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy A51.

Źródło: techradar.com