Twitter zadecydował. Elon Musk sprzeda część akcji Tesli

Elon Musk przeprowadził na Twitterze ankietę, która zadecydowała o 21 miliardach dolarów.

Elon Musk, Twitter

Dyrektor generalny Tesli i SpaceX, Elon Musk, zagłębił się w dyskurs dotyczący podatków i ogłosił w ten weekend, że jest otwarty na sprzedaż 10 procent akcji Tesli o wartości 21 miliardów dolarów. O tym, czy to zrobi miała zadecydować ankieta na Twitterze, w której brali udział użytkownicy platformy.

W ostatnim czasie robi się wiele wokół niezrealizowanych zysków będących sposobem na uniknięcie podatków, więc proponuję sprzedać 10 procent moich akcji Tesli. Popierasz to?

Musk dodał również, że będzie przestrzegał wyników tego sondażu, niezależnie od tego, co się stanie. Kiedy ankieta zakończyła się w niedzielę po południu, 57,9 procent z ponad 3,5 miliona uczestników głosowało na tak, a 42,1 procent wybrało nie.

Zobacz również:

  • Twitter się sypie. Musk wystraszył pracowników
  • Elon Musk znowu w chmurach. Za Twittera zapłacisz, a oszuści będą mieli jeszcze łatwiejsze życie
  • Elon Musk ostrzega: Twitterowi grozi bankructwo

Większość bogactwa Muska jest schowana w akcjach, dlatego nie podlega opodatkowaniu zgodnie z obowiązującymi przepisami, chyba że zostanie sprzedane. Przedsiębiorca uważa, że ​​organizacje rządowe nie są skuteczne w alokacji pieniędzy i jeszcze dwa tygodnie temu stanowczo sprzeciwiał się opodatkowaniu miliarderów w oparciu o niezrealizowane zyski, dlatego jego decyzja jest dość kuriozalna. Na Twitterze napisał również:

Uwaga, nie biorę nigdzie pensji ani premii w gotówce. Mam tylko akcje, więc jedynym sposobem na zapłacenie podatków osobiście jest sprzedaż akcji.

Nie wszyscy są zachwyceni demonstracyjnym zachowaniem Muska. Ekonomista z Berkeley, Gabriel Zucman stwierdził, że nie może się doczekać dnia, w którym zapłacenie jakiegoś podatku przez bogatą osobę nie będzie zależeć od sondażu na Twitterze. Jesse Eisenberg dodał:

Dziękujemy za potwierdzenie naszej historii, że dla bardzo bogatych podatki dochodowe są zasadniczo dobrowolne.

Elon Musk nie skomentował jeszcze wyników sondażu.

Zobacz także: Lidl: tanie narzędzia warsztatowe - aktualna oferta

Źródło: futurism.com, theverge.com