Twitter zakazuje udostępniania osobistych zdjęć i filmów

Takie działania są częścią rozszerzenia polityki prywatności w serwisie.

fot. Pexels.com

We wtorek pojawił się oficjalny wpis na profilu Twittera informujący o tym, że serwis wprowadza ograniczenia dotyczące udostępniana zdjęć.

Firma zakazuje udostępniania na serwisie zdjęć i filmów osób prywatnych bez ich zgody. Zakaz nie dotyczy osób publicznych, ale treści z udziałem tych osób mogą być usunięte, jeśli witryna określa, że zostały udostępnione "do nękania lub zastraszania".

Zobacz również:

W poście firma pisze:

Zawsze będziemy starali się ocenić kontekst, w jakim treści zostały udostępnione oraz w takich przypadkach możemy pozwolić, aby obrazy lub filmy pozostały w serwisie.

Takie ograniczenia są częścią rozszerzenia polityki prywatności Twittera. Firma twierdzi, że ma na celu ochronę użytkowników przed fizyczną lub emocjonalną krzywdą. Teraz każdy użytkownik może skontaktować się z platformą, aby zgłosić media, które naruszają politykę prywatności. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć na trzy kropki w prawym górnym rogu posta łamiącego zasady, wybrać Zgłoś Tweet, a następnie wybrać pasującą kategorię - To jest obraźliwe lub szkodliwe albo Zawiera prywatne informacje.

Twitter zakazuje udostępniania osobistych zdjęć i filmów

fot. twitter

Polecamy: Jak utworzyć kopię zapasową swojego konta Twitter?

Źródło: cnet.com