Twój iPhone ma iOS 13? Świetnie, otrzymasz zatem również iOS 14

Najnowsza plotka głosi, że Apple zamierza zaktualizować do iOS 14 wszystkie urządzenia kompatybilne z iOS 13. To świetna wiadomość dla posiadaczy iPhone'a 6s.

Apple znane jest z niezwykle długiego wspierania swoich urządzeń mobilnych. Początkowo na aktualizacje mogliśmy liczyć przez trzy lata. Z czasem okres wsparcia znacząco się wydłużył i obecnie wynosi ponad 5 lat.

Twój iPhone ma iOS 13? Świetnie, otrzymasz zatem również iOS 14

Źródło: macworld.com

Za każdym razem, gdy na rynku ma pojawić się nowa wersja systemu iOS zastanawiamy się, jakie urządzenia nie otrzymają aktualizacji. W końcu nawet Apple musi kiedyś przestać wspierać starsze modele swoich urządzeń, których podzespoły do najwydajniejszych już nie należą.

W zeszłym roku gigant z Cupertino postanowił odciąć od wsparcia dla aktualizacji wszystkie modele iPhone'a z 1 GB pamięci operacyjnej. Oznacza to, że systemu iOS 13 nie otrzymały iPhone'y 5s oraz iPhone 6.

Okazuje się, że w tym roku Apple nie ma w planach wprowadzania kolejnych ograniczeń. iOS 14 ma być dostępny na każde urządzenie, które aktualnie pracuje pod kontrolą iOS'a 13.

Zgodnie z informacjami zamieszczanymi przez The Verifier, każdy użytkownik posiadający sprzęt pracujący pod kontrolą iOS 13 będzie mógł zainstalować nowszą wersję systemu. Informacja ta pochodzić ma z zaufanego źródła - bezpośrednio od Apple.

Jeżeli plotki się potwierdzą system operacyjny iOS 14 zainstalujemy na iPhone 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X, Xs, Xr, Xs Max, 11, 11 Pro, 11 Pro Max, SE, SE 2020 oraz iPod Touch 6 generacji.

iOS 14 zostanie zaprezentowany podczas WWDC 2020. Tegoroczna impreza odbędzie się później - pod koniec czerwca, a na dodatek będzie wydarzeniem online. Stabilna wersja systemu operacyjnego iOS 14 pojawi się jesienią podczas premiery iPhone'a 12.

Sprawdź najnowsze informacje na temat nadchodzącego iPhone'a 12.

Nie chcesz czekać na premierę nowych modeli? Tu znajdziesz iPhone'a 11 w atrakcyjnej cenie.

Źródło: pocketnow.com