Twój iPhone potwierdzi, że zaszczepiłeś się na COVID-19

W Stanach Zjednoczonych aplikacja Wallet służąca do przechowywania kart na iPhone posłuży do wgrania certyfikatu o odbytym szczepieniu na COVID-19.

Szczepionka na COVID-19 dotarła już do Polski oraz wielu innych krajów. Masowe szczepienia w naszym kraju rozpoczną się już w styczniu 2021 roku. Szczepionka może być wymaga w niektórych przypadkach np. wylotu do państwa, które wymaga, aby przylatujący turyści byli zaszczepieni. Jak w takim wypadku udowodnić, że przyjęliśmy szczepionkę na COVID-19?

Aplikacja Wallet na iPhone

Aplikacja Wallet na iPhone

Okazuje się, że władze Los Angeles wpadły na pomysł, aby wykorzystać iPhone'a jako nośnika potwierdzającego odbyte szczepienie na COVID-19.

Zobacz również:

  • iOS 15 - najlepsze rozszerzenia do Safari, które warto sprawdzić
  • FDA zatwierdziła trzecią dawkę szczepionki
  • Goryle w zoo zarażone COVID-19! Dostaną szczepionkę

Mieszkańcy Los Angeles otrzymają specjalną kartę kompatybilną z aplikacją Wallet na iPhone'a. Pozwoli ona szybko potwierdzić, że dana osoba przyjęła szczepionkę na COVID-19. W aplikacji Wallet oprócz naszych kart płatniczych oraz biletów lotniczych znajdziemy również certyfikat potwierdzający przyjęcie szczepionki na COVID-19.

Informacje o udostępnieniu kart potwierdzających przyjęcie szczepionki dla użytkowników iPhone'a przekazał portal Bloomberg. Potwierdzenie ma być przydatne dla pracowników linii lotniczych i organizacji publicznych.

Za rozwój technologii odpowiedzialna jest firma Helthvana, która współpracuje z wieloma instytucjami użytku publicznego, ale przedstawiciele firmy zastrzegają, że rozwiązanie nie stanie się ogólnokrajowym standardem.

W chwili obecnej nie wiemy, jak wyglądać będzie potwierdzenie przyjęcia szczepionki w naszym kraju. Bardzo prawdopodobne, że otrzymamy klasyczne potwierdzenie w formie papierowej lub jego elektroniczny skan.

Źródło: imore.com