Twoja twarz w grze!

Już wkrótce użytkownicy konsoli Play Station 2 będą mogli w prosty sposób wprowadzić do swoich gier własne wizerunki. Wystarczą tylko dwa zdjęcia i każdy z użytkowników PS2 będzie mógł cieszyć bohaterem, który na karku będzie "nosił" realistycznie animowaną w 3D głowę gracza!

Technologia umożliwiająca tworzenie własnych wizerunków wzbogaci konsole PS2 dzięki podpisaniu przez Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) umowy z Digimask Ltd, jej twórcą. Obsługa nowych opcji ma być niezwykle prosta i korporacja zapewnia, że produkowane są już gry, które nowe możliwości konsoli będą wykorzystywać.

Dzięki technologii "Personal Head Creation" firmy Digimask do stworzenia trójwymiarowego, realistycznie "umięśnionego" wizerunku gracza wystarczą dwa zdjęcia jego twarzy wykonane kamerą EyeToy. Wykonany wizerunek można zapisać na karcie pamięci i wykorzystywać go w grach obsługujących tę technologię. Pierwszy tytuł przystosowany do nowych opcji PS2 będzie dostępny na rynku już w lipcu br.

"Kamera EyeToy, której sprzedaliśmy już ponad 2,4 miliona egzemplarzy, okazała się wielkim sukcesem, a naszym najważniejszym celem jest zapewnienie dzięki konsoli PS2 rozrywki wszystkim graczom, niezależnie od wieku – powiedział Jamie MacDonald, dyrektor do spraw produkcji oddziału SCEE w Londynie. "Technologia firmy Digimask otworzyła przed deweloperami gier w naszych studiach nowe horyzonty, a możliwości wykorzystania jej do tworzenia znakomitych gier jest bez liku" - dodał MacDonald.


Zobacz również