Twoje MP3 w... radiu

Firma Engineered Audio zaprezentowała dwa nowe produkty, przeznaczone dla entuzjastów cyfrowej muzyki. Jeden z nich pozwala na słuchanie muzyki z komputera np. w... radiu.

Urządzenie o nazwie Aurius to miniaturowy nadajnik FM, podłączany do komputera za pośrednictwem portu USB. Pozwala on użytkownikowi na wybranie częstotliwości z zakresu od 88,1 MHz do 107,9 MHz i przekazywanie na tej częstotliwości sygnału audio z komputera. Sygnał ten może być odebrany za pomocą domowego radia znajdującego się np. w drugim pokoju. Zdaniem producenta, kosztujące 55 USD urządzenie może współpracować z dowolnym oprogramowaniem do odtwarzania plików audio. Zasięg Auriusa wynosi ok. 15 m.

Drugą z nowości w ofercie Engineered Audio jest urządzenie o nazwie RemoteRemote, będące ni mniej ni więcej, tylko... pilotem zdalnego sterowania do odtwarzacza Apple iPod. W przeciwieństwie do większości pilotów RemoteRemote nie wykorzystuje promieni podczerwonych, ale fale radiowe, dzięki czemu jego użytkownik może sterować swoim odtwarzaczem także przez ścianę. Celowość takiego rozwiązania pozostawiamy do indywidualnej oceny... Cena RemoteRemote wyniesie ok. 35 USD. Oba urządzenia mają trafić do sprzedaży na początku września.

Więcej informacji:

http://www.engineeredaudio.com


Zobacz również