Twoje dzieci się nudzą? Może nauka kodowania?

Chciałbyś spędzić czas z najmłodszymi, gdy szaleje epidemia? Pewnie dzieci wolą spędzać czas przy komputerze? Humble Bundle ma dla Ciebie ciekawą propozycję.

Wczoraj na platformie Humble Bundle pojawił się pakiet anglojęzycznych ebooków i komiksów dla dzieci, które pozwalają najmłodszym rozpocząć przygodę z kodowaniem: tworzeniem gier, stron internetowych i podstawami robotyki. Rodzicom, pakiet ten może zapewnić sporo frajdy z obserwacji pociech i pomaganiu im w rozumieniu treści w nim zawartych. Może uda się zagrać w grę stworzoną przez dziecko?

Standardowo dla Humble Bundle, pakiet można zakupić w jednym z trzech poziomów:

  • Poziom pierwszy kosztuje 1 euro. Oferuje podstawy nauki darmowego języka Scratch, służącego do tworzenia animacji, gier i interaktywnych aplikacji, a także podstawy nauki tworzenia stron internetowych.
  • Poziom drugi kosztuje 7 euro. Pozwala na eksperymenty z robotami i ich kodowaniem, a także na nauczenie się podstaw języka Java.
  • Poziom trzeci to wydatek w wysokości 13,50 euro. Obejmuje naukę języka Python: zarówno jako dodatek do rozwiązywania zadań matematycznych, jak i fundament gier. Fani Minecraftu również znajdą tam coś dla siebie.

Pakiet będzie dostępny do 7 kwietnia.

Czytaj również: CodeGym - przyjazny kurs języka Java

Zobacz również:

  • Kultowa seria powraca! Jagged Alliance 3 na zwiastunie