Twórca Flappy Bird zapowiedział kolejną grę: Swing Copters

Flappy Bird w przewidywalnej przyszłości nie wróci na smartfony i tablety z systemami Android i iOS, ale twórca tej gry przygotował kolejny tytuł. Pod względem grafiki przypomina on pierwszy prawdziwy hit Donga Nguyena, ale różnić się będzie pod względem rozgrywki.

Dong Nguyen to twórca legendarnego już wręcz Flappy Bird, czyli do bólu prostej, ale przy tym szalenie wciągającej gry mobilnej. Tytuł ten w kilka tygodni stał się globalnym fenomenem wbijając się na szczyty list najchętniej pobieranych aplikacji. Szaleństwo Flappy Bird ogarnęło cały świat, co ze względu na umieszczenie w grze reklam zaczęło przynosić twórcy gry dziesiątki tysięcy dolarów dziennie zarobku.

Twórca Flappy Bird zapowiedział kolejną grę: Swing Copters

Autor gry nie spodziewał się takiego sukcesu, poczuł się też nim nieco przytłoczony. Uznał on, że Flappy Bird nigdy nie miało stać się aż takim hitem i postanowił usunąć grę ze sklepów z aplikacjami. Do tej pory nie zmienił decyzji, ale jak widać nie zrezygnował też w całości z branży gier. Okazuje się, że Dong Nguyen pracował teraz nad zupełnie nową grą, która będzie nosić tytuł Swing Copters.

To, jak będzie prezentować się rozgrywka w kolejnej grze od twórcy Flappy Birds można zobaczyć na materiale wideo, który ukazał się w serwisie YouTube. Gracz w Swing Copters będzie po raz kolejny sterował przez dotykanie ekranu ruchami postaci, która tym razem będzie unosić sie do góry, zamiast lecieć od lewej do prawej strony planszy. Premiera gry przewidziana została już na 21 sierpnia.

Swing Copters będzie dostępne w dwóch wersjach: darmowej z reklamami i płatnej (0,99 dolara) bez reklam.