Twórca Gentoo przechodzi do Microsoftu

Daniel Robbins, twórca i Naczelny Architekt dystrybucji Linuksa o nazwie Gentoo od 23 maja pracuje dla Microsoftu. Jak mówi on sam, ma zamiar pomóc firmie z Redmond zrozumieć ruch open source i ideę tkwiącą za projektami rozwijanymi przez określoną społeczność.

Logo Gentoo

Logo Gentoo

Zatrudnienie twórcy Gentoo to kolejny sygnał, że Microsoft coraz baczniej przygląda się światu open source i szerzej nań się otwiera. W ostatnich miesiącach, po naleganiach Komisji Europejskiej, firma przygotowała specjalne modele licencyjne dostosowane do współpracy z programistami rozwijającymi aplikacje z otwartym kodem źródłowym.

Zgodnie z informacjami zawartymi na portalu Gentoo.org, Robbins przekazał już niekomercyjnej Fundacji Gentoo prawa do rozwijanych przez niego elementów dystrybucji, w tym również do logo Gentoo, które wkrótce ma zostać zastrzeżone.

Jak można się zorientować na podstawie komentarzy użytkowników w serwisie Slashdot.org, zdania w społeczności są podzielone. Dla jednych jest to normalny, wynikający z chęci nadążenia za postępem ruch, dla innych - niecne podkupywanie co zdolniejszych programistów przez firmę z Redmond.


Zobacz również