Twórca Metal Gear Solid pracuje nad innym tytułem

Hideo Kojima, jeden z twórców serii Metal Gear Solid, rozpoczął pracę nad nowym tytułem. Na razie jednak szczegóły jego pracy owiane są tajemnicą. Wiadomo jedynie, że gra ma się ukazać najwcześniej w 2009 roku.

Dobra informacja dla fanów serii Metal Gear Solid. Hideo Kojima oficjalnie zakończył pracę nad grą i zajął się nowym tytułem. Znaczyć to może tyle, że ostatnia część przygód popularnego Solid Snake'a jest już na ukończeniu.

W wywiadzie udzielonym Nikkei BP, prezes Konami, Fumiaki Tanaka stwierdził, iż Kojima pracuje już nad nowym tytułem. Na dziś dzień wiadomo jedynie tyle, że gra ta ma być osadzona w świecie Metal Gear Solid. Tanaka nie chciał jednak zdradzić żadnych szczegółów. Powiedział jedynie, że na pewno nie będzie żadnych oficjalnych informacji w tej sprawie do końca 2008 roku.

Kojima uchodzi za jednego z lepszych fachowców wśród producentów gier. To on jest odpowiedzialny za stworzenie takich serii jak Metal Gear Solid, Zone of the Enders czy Boktai. Teraz pracuje nad czymś nowym, miejmy nadzieję że równie dobrym.


Zobacz również