Twórca Morrowinda i Obliviona robi kolejną grę RPG

Ken Rolston uważany za ojca takich hitów jak Morrowind i Oblivion (słynna seria The Elder Scrolls), stanął na czele zespołu, który opracowuje kolejną grę RPG. Choć nie wiadomo zbyt wiele o produkcji, to jedno jest pewne - rodzi nam się kolejne wielkie dzieło!

Ken Rolston

Ken Rolston

Rewelacyjne wieści pojawiły się w oficjalnej informacji prasowej, jaką wystosował koncern THQ. Słynny wydawca zapowiedział w niej, że studio Big Huge Games pracuje obecnie nad ogromnym projektem, grą RPG, która zachwyci użytkowników bardziej niż jakakolwiek inna produkcja tego typu.

Na czele zespołu stanął Ken Rolston, człowiek, który ma do czynienia z gatunkiem role-playing game od ponad 25 lat. Rolston związany był z "papierowymi" RPG jak Paranoia, RuneQuest, Warhammer, Advanced Dungeons & Dragons czy Star Wars. W branży gier komputerowych zasłynął przede wszystkim dzięki takim hitom jak Morrowind i Oblivion. Trzeba przyznać, że już sam ten fakt dobrze wróży całej produkcji.

Warto dodać, że gra przeznaczona będzie na Xboxa 360, PLAYSTATION 3 i PC. Według wstępnych planów trafi na rynek w 2009 roku. Czekamy!