Twórca MySQL zadba o bezpieczeństwo internautów

Michael "Monty" Widenius, twórca MySQL, po odejściu z firmy Sun zaangażował się w działalność, która ma doprowadzić do zwiększenia bezpieczeństwa internautów. Został inwestorem i członkiem rady dyrektorów firmy Web of Trust.

W artykule Twórca MySQL odszedł z Suna informowaliśmy, że Michael "Monty" Widenius opuścił firmę Sun, ponad rok po tym, gdy za około 1 miliard USD przejęła stworzoną przez niego spółkę MySQL i uzyskała prawa do popularnego systemu bazodanowego. Obecnie przedsiębiorczy Fin ma zamiar zaangażować się w działania zmierzające do zwiększenia bezpieczeństwa internautów. Został inwestorem i członkiem rady dyrektorów fińskiej firmy Web of Trust. Udostępnia ona dodatek o nazwie WOT, który umożliwia użytkownikom przeglądarek Internet Explorer i Firefox uzyskiwanie informacji o poziomie bezpieczeństwa przeglądanych i wyszukiwanych witryn. Oprogramowanie to przypomina pod względem funkcjonalnym produkt firmy McAfee o nazwie SiteAdvisor. Cechą charakterystyczną jest jednak uwzględnianie opinii społeczności użytkowników aplikacji w procesie oceniania serwisów internetowych.

Wyjaśniając przyczyny zaangażowania w działalność firmy Web of Trust, Michael "Monty" Widenius stwierdził między innymi, że "zaintrygował mnie fakt, iż WOT odpowiada na powszechnie zadawane przez internautów pytanie: czy mogę zaufać tej stronie?". Warto dodać, że istotne znaczenie miał także to, że zarówno w przypadku MySQL, jak i WOT ważną rolę odgrywa społeczność użytkowników.