Twórca S.T.A.L.K.E.R'a doceniony przez Microsoft

Firma o rosyjskich korzeniach, GSC Game World, została właśnie oficjalnym wydawcą gier na Xboxa 360. Należy zauważyć, że wydawanie gier na tę platformę wymaga otrzymania specjalnego certyfikatu, co nie jest łatwe. Szczególnie dla firmy z tego regionu Europy.

GSC Game World znany był głównie z wydawania gier na PC. Największymi tytułami jakimi może pochwalić się firma jest seria RTSów Kozacy oraz popularny shooter, S.T.A.L.K.E.R: Cień Czernobyla. Wydawca pracuje również nad prequelem do drugiego z tych dzieł, czyli S.T.A.L.K.E.R: Clear Sky.

Twórca S.T.A.L.K.E.R'a doceniony przez Microsoft

Przedstawiciel firmy, Sergiy Grygorovych, powiedział że przyznanie GSC Game World praw do dystrybucji gier na Xboxa 360 jest wielkim wyróżnieniem. Ponoć rosyjski wydawca zabiegał o pozwolenie ponad dwa lata. Kosztowało to wiele pracy i wyrzeczeń, jednak końcu się udało. Nie obyło się też bez podziękowań dla Microsoftu.

Zobacz również:

  • Stalker 2 – premiera, rozgrywka, platformy. Wszystko co wiemy na temat gry [21.07.2021]

Pomimo nowych możliwości, przedstawiciel GSC Game World zapewnił, że firma nie zapomni o swoich korzeniach. Nadal produkcje na PC będą dla niej priorytetem. Teraz jednak możliwe będzie wydawanie gier na wiele platform jednocześnie. Czyżby więc miało to oznaczać, że wydawca S.T.A.L.K.E.R'a myśli o wypuszczeniu tego tytułu również na konsolę Microsoftu?