Twórca Social Network napisze scenariusz do filmowej biografii Steve’a Jobsa?

Sony chce by scenariusz do filmu o Jobsie napisał Aaron Sorkin, który dokonał niemożliwego w filmie Social Network, przenosząc udanie historię powstania Facebooka na ekran. Sony zakupił ostatnio prawa do sfilmowania autoryzowanej biografii Steve’a Jobsa, napisanej przez Waltera Isaacsona.

Social Network

Ostatnio pisałem, że Steve Jobs trafi do kin. Teraz wiemy już, kto może napisać scenariusz do filmowej biografii szefa Apple.

Sony chce autora Social Network do biografii Jobsa

Według LA Times, Sony uważa Aarona Sorkina za najbardziej właściwego scenarzystę, który może przenieść historię szefa Apple na ekran. Za scenarzystą Social Network przemawia też fakt, że znał on Jobsa osobiście i miał z nim okazję przez jakiś czas współpracować. Sorkin otrzymał w tym roku Oscara za scenariusz do Social Network, filmu o Facebooku opartym na książce Milionerzy z przypadku Bena Mezricha. Sorkin napisał też kiedyś scenariusz do dobrego thrillera sądowego Ludzie honoru z lat 90.

Twórca Social Network napisze scenariusz do filmowej biografii Steve’a Jobsa?

Aaron Sorkin

Sorkin - właściwy człowiek na właściwym miejscu

Ja także uważam, że Sorkin jest najlepszym wyborem. Kto mógłby zrobić to lepiej niż człowiek, który przeniósł tak mało atrakcyjną historię na ekran w tak rewelacyjny sposób? Czy przed Social Network ktoś z Was myślał, ze film o internecie może być pasjonujący? No właśnie...

Social Network stał się częścią kultury popularnej - już powstały liczne przeróbki w internecie korzystające z filmu Finchera np. Człowiek bez Facebooka.