Twórca The Sims uhonorowany przez BAFTA

Will Wright, twórca popularnej gry The Sims, został właśnie uhonorowany przez Brytyjską Akademię Filmu i Telewizji (ang. BAFTA). Jest to przełomowa decyzja organizacji. Do tej pory bowiem nikomu z branży gier komputerowych nie udało się zdobyć podobnego wyróżnienia.

Will Wright znalazł się właśnie w gronie wielkich gwiazd tego świata. Do BAFT'y należą bowiem miedzy innymi Alfred Hitchcock, Charlie Chaplin czy Steven Spielberg. Ponadto twórca popularnych "simsów" jest pierwszą osobą z branży gier komputerowych która otrzymała podobne wyróżnienie.

Twórca The Sims uhonorowany przez BAFTA

Prezes organizacji przyznał, że jest pod wrażeniem pracy jaką wykonał w swoim życiu Will Wright. W uzasadnieniu decyzji stwierdził, że "ojciec The Sims dokonał przełomu, stworzył coś co pociągnęło za sobą miliony ludzi i stało się wielkim sukcesem marketingowym."

Zobacz również:

  • Aktualizacja The Sims 4 - koniec z zaniedbywaniem małych dzieci

Do tej pory do organizacji zapraszano jedynie osoby związane z filmem i telewizją. Nie miały tam wstępu gwiazdy estrady. O twórcach gier komputerowych nawet strach było pomyśleć. Widać jednak, że na wszystko przychodzi odpowiedni czas.

Jedno jest pewne. The Sims zna praktycznie każdy szanujący się gracz, niezależnie od tego czy jego ulubione tytuły to FPP czy gry sportowe. Świadczy to o tym, że Will Wright stworzył coś naprawdę wartościowego. Dobrze, że jego sukces został wreszcie zauważony w wielkim świecie.