Twórca memów zarzuca witrynie 9Gag kradzież swoich treści

Memy są bardzo popularnym środkiem przekazu. Jednak co, gdy stworzysz mema, a ktoś opublikuje go jako swoje dzieło?

Z taką właśnie sytuacją zetknął się twórca memów powstających na bazie obrazów i dzieł sztuki - Fabian, który twierdzi, że pomysły na jego memy zostały bezczelnie skradzione przez znany portal humorystyczny 9gag, a co więcej - niektóre z nich zostały po prostu skopiowane, ale informacje o autorze usunięte, zastąpione nazwą serwisu i opublikowane jako seria Classical As Fuck By 9GAG. Fabian przestał z tego powodu tworzyć memy, a co warto zauważyć - również "kradziona" seria na Instagramie przestała być aktualizowana. Ponieważ 9Gag nie odniósł się w żaden sposób do zarzutów twórcy, wzywa on do akcji mającej zwrócić uwagę na problem. Każdy, kto chce go wesprzeć, może wyrazić to w tweecie z hashtagami: Boycott9Gag, StopStealing oraz StartCreating.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Since I‘m getting so many dms asking what‘s the matter with me and @9gag. Well, back in the day when I used to post classical memes, they stole my idea, took my content, ripped off my name and made their own page. I stopped making classical memes because of this. Their account is dead now so I don’t really care that much anymore but it still kind of makes me angry. Just because @9gag is huge doesn’t give them permission to rip off and steal small creators work. The fact their account got verified (bc of their connections obviously) makes me really angry. I hope this will be seen by the right persons. Feel free to share and help me by reporting them @classicalaf #Boycott9Gag #StopStealing #StartCreating

Post udostępniony przez Fabian (@classicalfuck)

Sam 9gag jak na razie nie odniósł się do zarzutów. Kradzież własności intelektualnej - do której zalicza się również memy - to bardzo poważny zarzut, a kary za takie postępowanie mogą być ogromne.

Zobacz również:

  • Żabka na wojnie z instagramerką

Źródło: SputnikNews