Twórcy Alana Wake'a i Control podpisali umowy dotyczące produkcji dwóch nowych gier na PS5, Xbox Series X i PC

Studio Remedy ogłosiło właśnie zwarcie kontraktów wydawniczych na dwa nowe tytuły multiplatformowe.

Fińskie studio Remedy jest doskonale znane w środowisku gaimingowym. Autorzy takich hitów, jak Alan Wake i Max Payne ogłosili właśnie, że podpisali umowy wydawnicze na dwa tytuły oparte na zupełnie nowym IP.

Pierwszy z nich jest tytułem AAA i znajduje się obecnie w fazie pre-produkcji. Drugi natomiast, to "projekt na mniejszą skalę", ale w ramach tej samej marki. Obydwie gry powstają na silniku Northlight, który został wykorzystany m.in. przy tworzeniu Quantum Break i Control. Będą to produkcje multiplatformowe, które ukażą się na Xbox Series X, PlayStation5 i PC w ciągu najbliższych kilku lat.

W opublikowanej wiadomości nie podano, z jakim wydawcą podpisane zostały kontrakty. Ujawniono jednak, że studio otrzyma 50% zysków netto ze sprzedaży gier i zachowa pełne prawa do własności intelektualnej.

Przypomnimy, że w połowie lutego, bierzącgo roku, Remedy opublikowało raport, w którym znajdowały się informacje na temat dwóch, nieujawnionych jeszcze projektów, w tym dużej gry multiplayer typu "live-service". Studio ujawniło, że informacje te nadal są aktualne, jednak podpisane właśnie umowy dotyczą zupełnie innych produkcji.

Wszystko wskazuje na to, że studio Remedy jest niezwykle zapracowane. Poza pracą nad czterema nowymi produkcjami, twórcy nadal rozwijają grę Control, która w tym roku otrzyma dwa nowe rozszerzenia.

Control jest dostępny na Xbox One, PlayStation 4 i PC.

Aktualne ceny w sklepach

źródło: trueachievements.com