Twórcy Arkham City potrzebują pomocy graczy

Gracze posiadający grę Batman: Arkham City w wersji dla Xbox 360 mogą spotkać się z dość nietypowym i nieprzyjemnym błędem. Mianowicie znikają im zapisy gry i twórcy nie są pewni co jest tego przyczyną.

Co innego gdyby była to tytuł liniowy, jednak z tak otwartym światem i dużą ilością zadań pobocznych oraz znajdek nie jest to gra w której utrata zapisu jest czymś co można zlekceważyć.

Tak niestety wyglądają sprawy dla wielu osób grających w ten tytuł na Xbox 360. Na oficjalnym forum gry pojawił się długi i stale rosnący temat już parę tygodni temu. Okazuje się że zapisy nie są usuwane, ale gra nie jest w stanie ich wykryć. Wielu graczy doświadczyło już tego będąc całkiem daleko w fabule więc można przyjąć że nie jest to błąd pojawiający się wyłącznie na początku zabawy.

W dodatku poza samym problemem wiele osób narzeka na brak reakcji lub jakiejkolwiek pomocy ze strony Rocksteady i Warner Bros. W nocy z 13 na 14 listopada na forum pojawiła się wiadomość, w której producenci bardzo przepraszają za problemy techniczne oraz proszą o wsparcie graczy ponieważ nie są w stanie replikować tego błędu.

Jeśli wam też się coś takiego przydarzyło, twórcy proszą o skontaktowanie się z zespołem wsparcia poprzez adres [email protected] udzielając pewnych informacji, takich jak:

- Z której wersji Xbox 360 korzystaliśmy gdy znikł nam save

- W jaki sposób przetrzymujemy nasze zapisy (Na dysku, na karcie pamięci albo na USB)

- Którą wersję oprogramowania mamy na konsoli

- Czy używamy wersji beta nadchodzącej aktualizacji "Holiday 2011"

- Czy znikający save przytrafił się nam wraz z którymś DLC.

Przykre że prawie miesiąc po premierze gry taki problem nie został jeszcze wyeliminowany. Możemy tylko liczyć na to że wraz z pomocą graczy Warner Bros. i Rocksteady coś zdziałają.