Twórcy Batman: Arkham Origins pracują nad kolejną grą z uniwersum DC

Przedstawiciel studia Warner Bros. Games Montreal ujawnił, że pracuje nad projektem związanym z komiksami DC.

Uniwersum DC nie jest obce Warner Bros. Games Montreal. Studio już wcześniej przygotowało grę Batman: Arkham Origins, pierwotnie wydaną w 2013 roku na PC-ty oraz konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Arkham Origins było prequelem do znakomicie przyjętych gier studia Rocksteady - Batman: Arkham Asylum oraz Batman: Arkham City. Niestety produkcji Warner Bros. Games Montreal nie udało się wyjść z cienia znakomitych poprzedników. Arkham Origins było produkcją co najwyżej przeciętną, a liczba błędów w premierowej edycji skutecznie zniechęciła potencjalnych odbiorców.

Okazuje się jednak, że pomimo średnio udanej przygody z uniwersum DC, Warner Bros. Games Montreal nadal zamierza tworzyć gry oparte na popularnych komiksach. Osama Dorias - jeden z projektantów zatrudnionych w kanadyjskim studiu, zdradził w krótkim wpisie na Twiterze, że obecnie pracuje nad projektem związanym z marką DC. Niestety pomimo usilnych próśb fanów, nie mógł on udzielić żadnych dodatkowych informacji.

Być może więcej na temat tego tajemniczego tytułu dowiemy się już za niespełna miesiąc, podczas targów Gamescom 2019 w Kolonii (20 - 24 sierpnia). W uniwersum DC nie brakuje ciekawych postaci, pytanie brzmi - kto tym razem przypadnie w udziale Warner Bros. Games Montreal? Poprzednio studio musiało mierzyć się z wizją Rocksteady. Miejmy nadzieję, że tym razem pozwolono zespołowi na stworzenie zupełnie nowej marki.

źródło: twitter