Twórcy Biomutant uspokajają – gra jest w produkcji i ma się dobrze

Studio Experiment 101 zamieściło informacje na temat ich najnowszego dzieła - Biomutant. Twórcy zapewniają, że prace nad grą przebiegają pomyślnie.

Studio Experiment 101 opublikowało, za pośrednictwem serwisu Twitter, informacje o swojej najnowszej produkcji - Biomutant. Będzie to gra akcji rpg z otwartym światem, w szalonym połączeniu klimatu science fiction i kung-fu. Główny bohater produkcji jest wojownikiem w trawionym zarazą, postapokaliptycznym świecie zamieszkiwanym głównie przez antropomorficzne zwierzęta i roboty. W grze możemy liczyć na widowiskowe walki i malownicze lokacje. Twórcy zapewniają, że gracze będą mieć dużą swobodę w rozgrywce, a specjalny system z tzw. kontekstowym komentatorem sprawi, że sami stworzymy swoją wyjątkową historię.

Produkcja została zaprezentowana w 2017 roku. Niestety, od tamtej pory nie doczekaliśmy się wielu nowych wiadomości na jej temat. Twórcy postanowili właśnie przerwać milczenie i uspokajają odbiorców, że nadal pracują nad tytułem. Ogłoszenie daty premiery nastąpi, gdy zespół będzie pewny możliwości dotrzymania terminu. Studio prosi o cierpliwość i dziękuje za okazane dotychczas wsparcie.

Zobacz również:

Przedstawiciele studia Experiment 101 w wiadomości do fanów piszą:

Wiemy, że wielu z was zastanawia się czy gra jest nadal w produkcji. Pragniemy was zapewnić, że nigdy nie pracowaliśmy ciężej i nie byliśmy bardziej skoncentrowani niż teraz! Robimy wszystko co w naszej mocy, aby to była najlepsza gra nad jaką kiedykolwiek pracowaliśmy i najlepsza jaką jesteśmy w stanie stworzyć. Możemy mieć jedynie nadzieję, że będziecie cierpliwi i nadal będziecie nas wspierać podczas ostatnich etapów produkcji. Jak niektórzy z was wiedzą, finałowe prace nad grą trwają długo, są wymagające i nieprzewidywalne, a rozmiar i długość Biomutant jeszcze zwiększają wymagany wysiłek. Ogłosimy datę premiery, gdy tylko gra będzie na to gotowa i wszyscy w studiu będziemy pewni, że będziemy mogli dotrzymać terminu. Jeszcze raz dziękujemy za wasze zrozumienie, entuzjazm i nieustające wsparcie dla naszej gry.

Swoje "trzy grosze" dorzucił również wydawca gry Biomutant – THQ Nordic. Firma tłumaczy, że studio Experiment 101 jest niewielkie, więc proces twórczy wymaga od nich więcej czasu, ale gra zostanie wydana, jak tylko będzie spełniać wszystkie standardy".

Otrzymujemy niekończące się pytania od fanów o to, kiedy Biomutant zostanie opublikowane. Rzeczywistość jest taka, że zespół jest mały, liczy około 20 osób, więc prace trwają dłużej niż w przypadku dużej ekipy. THQ Nordic ogłosi datę premiery gdy tylko będziemy pewni, że zespół będzie w stanie dostarczyć produkt spełniający nasze oczekiwania.

Debiutanckie dzieło Experiment 101 zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

źródło: twitter