Twórcy Firefoksa z nowym CEO. Chris Beard zostaje nowym szefem Mozilli

Korporacja Mozilla doczekała się zmiany na stanowisko CEO. Po długich namysłach i przeglądzie kandydatów zarówno ze struktur firmy, jak i spoza nich, zarząd zdecydował się na poparcie jednej, konkretnej kandydatury. Nowym szefem firmy został Chris Beard w trzy miesiące po powrocie do firmy, kiedy to zasiadł w zarządzie ii zaczął pełnić obowiązki prezesa Mozilla Corp.

Chris Beard po raz pierwszy zaczął pracę w Mozilli 10 lat temu zaraz przed premierą przeglądarki Firefox w wersji 1.0. Od tego czasu był bardzo zaangażowany w rozwój firmy i jej sztandarowego produktu, czyli ognistego lisa. Beard wielokrotnie brał odpowiedzialność za decyzje, które mogły zaważyć o dalszej przyszłości Mozilli.

Nowy CEO Mozilli zaangażowany był w najróżniejsze segmenty rozwoju firmy. Brał udział w rozwoju samego produktu, ale też udzielał się w kwestii marketingu i społeczności. Przez wiele lat brał udział w innowacyjnych projektach i jego zdanie było poważane przez innych członków zespołu przez blisko dekadę.

Przed objęciem w kwietniu tego roku roli tymczasowego prezesa w Mozilla Corp., Chris Beard przez rok pracował w Greylock Partners, gdzie zdobywał doświadczenie w zakresie przedsiębiorczości. Nie opuścił jednak całkowicie Mozilli i stale pełnił rolę doradcy. W kwietniu tego roku, już po zwolnieniu się stanowiska CEO, wrócił do firmy pomóc swojemu dawnemu zespołowi.

Po trzech bardzo aktywnych miesiącach, w ciągu których Firefox otrzymał kilka dużych aktualizacji, a Firefox OS zyskał nowych ważnych partnerów, Chris Beard z roli pełniącego prezesa został powołany przez zarząd oficjalnie na stanowisko CEO. Decyzja została bardzo ciepło przyjęta przez członków rady dyrektorów Mozilla Corp.

źródło: blog.mozilla.org