Twórcy Google sfinansuja film

Sergey Brin i Larry Page (twórcy wyszukiwarki Google) postanowili zostać mecenasami kultury - informuje agencja Associated Press. Panowie zdecydowali się na sfinansowanie filmu fabularnego realizowanego przez ich przyjaciela - Reida Gershbeina.

Rzeczniczka Google Inc. potwierdziła, że Brin i Page zostali producentami filmu zatytułowanego roboczo "Broken Arrows" (Złamane strzały) - historii mężczyzny, który po śmierci żony (w wyniku ataku terrorystycznego) zostaje płatnym zabójcą.

Zaangażowanie się twórców Google akurat w ten film nie jest przypadkiem - jego scenarzystą i reżyserem jest niejaki Reid Gershbein (z zawodu grafik komputerowy, aktualnie pracuje w studio DreamWorks Animation SKG), przyjaciel Brina i Page'a jeszcze z czasów studiów na Stanford University. "Trudno mi wyrazić, jak bardzo się cieszę - Sergey i Larry są po prostu niesamowicie hojni" - mówi Gershbein.

Wiadomo już, że koszty produkcji filmu nie przekroczą miliona USD. Sfinansowanie go nie uszczupli więc znacząco fortun Sergey'a Brina i Larry'ego Page'a. Majątek każdego z nich magazyn Forbes szacuje na ponad 7 mld USD.