Twórcy Gran Turismo 5 ogłosili współpracę z Top Gear

BBC ogłosiło, że tworzony przez nich Top Gear, najsłynniejszy program motoryzacyjny na świecie, będzie dostępny poprzez Gran Turismo TV. W samej grze znajdziemy natomiast znany tor testowy.

Producenci Gran Turismo 5 bardzo się cieszą z zawartej umowy. Także ludzie z BBC nie kryją, że może to spowodować duże korzyści dla obydwu stron. Program Top Gear trafi bowiem do nowych odbiorców, przy okazji urozmaicając samą grę.

Poprzez zaimplementowany w grze Gran Turismo TV chętni gracze będą mogli ściągnąć i obejrzeć dowolne odcinki słynnego programu motoryzacyjnego. Niestety, twórcy GT5 nie uściślili czy za tę przyjemność będzie pobierana jakaś opłata.

Dodatkowo w samej grze pojawi się słynny tor testowy "Top Gear". Wystarczy powiedzieć, że był on obecny w programie już od jego pierwszego sezonu. Testowane na nim były najsłynniejsze i najszybsze samochody świata. Teraz każdy gracz Gran Turismo 5 będzie mógł osobiście przekonać się, czy rzeczywiście zakręty na owym torze (przygotowywanym przez ekipę Lotusa) wymagają od prowadzącego ogromnych umiejętności jazdy.


Zobacz również