Twórcy Hitmana wkrótce zabiorą się za nową markę

Agent 47 zgodnie z naturą zbliża się powoli i po cichu do swojej kolejnej premiery, która przewidziana jest na rok 2012. Nie oznacza to jednak, że po ukończeniu prac nad Hitman: Absolution chłopaki z IO Interactive będą mogli wyjechać na wymarzony urlop.

Niels Jorgensen w ostatnim wywiadzie oznajmił, iż po wydaniu najnowszej odsłony z łysym zabójcą w roli głównej jego studio rozdzieli się na dwa pomniejsze zespoły - pierwszy z nich zostanie przydzielony do współpracy z montrealskim oddziałem Square Enix nad następną częścią Hitmana, drugi zaś skoncentruje się na całkowicie nowej serii.

"Kiedy pracujesz bez przerwy nad jedną marką, szybko się wypalasz. Na szczęście udało nam się temu zapobiec i urozmaicić pracę naszym ludziom poprzez produkcję nowych IP." - tłumaczy Jorgensen.

Na dzień dzisiejszy niewiele wiadomo o tajemniczej grze duńskiego dewelopera, aczkolwiek szef IO zapewnia, że nie zabraknie w niej ulubionej formuły twórców składającej się z czarnego humoru i antybohaterów. Oby tylko potraktowano ją z większą dbałością niż zeszłoroczne perypetie Kane’a i Lyncha.