Twórcy LoL'a i Valorant tworzą własnego Steama. Debiut wkrótce

Portfolio Riot Games rozszerzyło się w ostatnich latach o nowe produkcje. Teraz firma wprowadza własnego klienta. To świetna informacja dla graczy, którzy chcą mieć ulubione tytuły producenta w jednym miejscu.

fot. Riot Games

Już niebawem wszyscy fani gier Riot Games będą mogli korzystać z jednego klienta, który będzie obsługiwał wszystkie tytuły producenta. Narzędzie ma zadebiutować w ciągu najbliższych tygodni. Początkowa faza rozpocznie się 20 września, a dwa tygodnie później, 4 października, klient Riot Games ma być dostępny na całym świecie.

W oświadczeniu na stronie Riot Games możemy przeczytać:

W ciągu ostatnich kilku lat sprawiliśmy, że końcówka liczby mnogiej „s” w nazwie Riot Games ma wreszcie swoje uzasadnienie, a Wy stworzyliście tętniące życiem społeczności wokół Teamfight Tactics, Legends of Runterra, Valorant, Wild Rift i oczywiście League of Legends. Chcieliśmy zatem stworzyć klienta, który umożliwi Wam jak najsprawniejszą obsługę i szybkie przechodzenie do ulubionych gier, a także dostęp do wszystkiego, co Riot ma Wam do zaoferowania.

Riot Games stawia na wygodę graczy. Trzeba przyznać, że wiele osób gra w kilka tytułów jednocześnie. Wspólny klient pozwoli na dużo prostsze przełączanie się pomiędzy poszczególnymi produkcjami. Każda z gier będzie posiadała wewnątrz narzędzia własną kartę. Jeżeli nie gramy w dany tytuł, nie będziemy musieli pobierać związanych z nim plików. Łatwiejsze ma być także zarządzanie aktualizacjami oraz informowanie na temat wewnętrznych wydarzeń w poszczególnych grach.

Zobacz również:

  • Arcane - analiza i porównanie bohaterów z League of Legends
  • Arcane - postać z serialu trafi do gry, ale nie jest to LoL!

Zobacz także: Titan Quest i dwie inne gry za darmo. Trzeba się spieszyć