Twórcy Minecrafta pracują nad nową grą o tytule Scrolls

Markus "Notch" Persson i Jakob Porser - twórcy największego niezależnego przeboju ostatnich lat pracują nad nową grą. Ma ona nosić tytuł Scrolls i łączyć będzie elementy karcianek z grami planszowymi.

Scrolls z założenia ma być sieciową grą strategiczną, w której odnajdziemy elementy gier karcianych i planszówek.Gracze będą tworzyli talie złożone z tytułowych zwojów i następnie wykorzystywali je do przyzywania jednostek oraz rzucania zaklęć.

Zabawa toczyć się ma na mapie podzielonej na kwadratowe pola (na wzór szachownicy). Celem każdej rozgrywki będzie sprowadzenie punktów życia przeciwnika do zera. Gra posiadać też ma system surowców, których zasoby będą topniały z każdą podejmowaną akcją. Przed rozpoczęciem meczu talie graczy mają być tasowane, co wprowadzi element losowości.

Scrolls ma zawierać tryb singlowy, jako wstęp i samouczek pozwalający na poprawę swoich umiejętności, które przydadzą się nam w rozgrywkach sieciowych. To właśnie gra przez internet ma być motorem napędowym nowej produkcji. Jak dotychczas do tworzenia Scrolls oddelegowano tylko kilka osób z całego zespołu Mojang - pozostali cały czas pracują nad ulepszeniem Minecrafta, który w dalszym ciągu jest w trybie beta.