Twórcy ProtonMail proponują alternatywę Kalendarza Google

ProtonMail to bezpieczna poczta e-mail, której skuteczność ochrony danych została nieraz udowodniona. Jej twórcy oferują nam teraz również Kalendarz, który ma zastąpić usługę Google.

O ProtonMail pisaliśmy już kilkakrotnie - zazwyczaj w kontekście polecanego klienta poczty dla osób ceniących sobie prywatność i ochronę danych. Stanowi dobrą alternatywę dla Gmaila i zdobył sobie na świecie dużą popularność. Proton rozszerza swoje usługi i będzie wkrótce oferować kalendarz, który nazwano po prostu ProtonCalendar. Ma on pełnić tą samą rolę, co klient poczty: gwarantować pełne bezpieczeństwo informacji użytkownika, czego dokona przy użyciu szyfrowania end-to-end. Informacje wpisywane do kalendarza będą szyfrowane przed wysłaniem ich na serwery Protona, przez co nawet producent nie będzie mieć do nich dostępu. Ta krótka zajawka pokazuje ogólną koncepcję usługi:

ProtonCalendar zaoferuje te same możliwości, co Kalendarz Google - możliwość tworzenia i kasowania wydarzeń, ustawiania przypomnień, zapraszania innych do uczestnictwa, powtarzanie wydarzeń wedle schematu, itd. W chwili obecnej kalendarz jest w wersji beta i można z niego korzystać online. W planach - ale dopiero na koniec 2020 roku - jest edycja jego wersji na systemy iOS i Android. Jeśli jest się płatnym użytkownikiem ProtonMail, można wypróbować ProtonCalendar na tej stronie.