Twórcy SOCOM dostarczą nową strzelaninę na PS Vitę

Studio Zipper Interactive odpowiedzialne m.in. za takie produkcje, jak MAG i serię SOCOM pracuje nad następnym exclusive’m dla Sony, tym razem zmierzającym prosto na handhelda PlayStation Vita.

Unit 13 (bo tak właśnie nazywa się najnowsza pozycja Amerykanów) będzie strzelaniną z perspektywy trzeciej osoby, korzystającą z wszelkich innowacji związanych z nadchodzącą "kieszonsolką". Deweloper stawia na szybką akcję, a gracze uzyskają możliwość wcielenia się w jednego z sześciu agentów (każdy z nich odznacza się odmiennymi zdolnościami) oraz wzięcia udziału w około 36-ciu misjach, zróżnicowanych pod względem złożoności zadań i poziomu trudności. Dzięki obecnym funkcjom WiFi czy choćby 3G użytkownicy na bieżąco będą mogli śledzić nowe bonusy, rankingi innych graczy, wyzwania przypadające na określony dzień, a także dzielić się tzw. zadaniami High Target Value. Unit 13 zostanie również zaopatrzony w tryb kooperacyjny wraz możliwością przesyłania wiadomości głosowych.

Obecnie na niedobór wszelkiej maści shooterów narzekać nie można, lecz kto wie - być może po nieco słabszym SOCOM: Polskie Siły Specjalne, ekipa z Zipper nam się zrehabilituje i zaoferuje coś więcej niż odmóżdżającą siekę, jakich teraz pełno na rynku? O tym przekonamy się jednak w przyszłym roku i choć konkretna data premiery gry nie jest jeszcze znana, tak Brian Soderberg przebąkuje coś o okresie premiery samej platformy, która trafi na sklepowe półki dokładnie 22 lutego 2012 r. Przyznać trzeba, że biblioteka gier na PlayStation Vita już na samym starcie prezentuje się imponująco.


Zobacz również