Twórcy SOCOM dostarczą nową strzelaninę na PS Vitę

Studio Zipper Interactive odpowiedzialne m.in. za takie produkcje, jak MAG i serię SOCOM pracuje nad następnym exclusive’m dla Sony, tym razem zmierzającym prosto na handhelda PlayStation Vita.

Unit 13 (bo tak właśnie nazywa się najnowsza pozycja Amerykanów) będzie strzelaniną z perspektywy trzeciej osoby, korzystającą z wszelkich innowacji związanych z nadchodzącą "kieszonsolką". Deweloper stawia na szybką akcję, a gracze uzyskają możliwość wcielenia się w jednego z sześciu agentów (każdy z nich odznacza się odmiennymi zdolnościami) oraz wzięcia udziału w około 36-ciu misjach, zróżnicowanych pod względem złożoności zadań i poziomu trudności. Dzięki obecnym funkcjom WiFi czy choćby 3G użytkownicy na bieżąco będą mogli śledzić nowe bonusy, rankingi innych graczy, wyzwania przypadające na określony dzień, a także dzielić się tzw. zadaniami High Target Value. Unit 13 zostanie również zaopatrzony w tryb kooperacyjny wraz możliwością przesyłania wiadomości głosowych.

Obecnie na niedobór wszelkiej maści shooterów narzekać nie można, lecz kto wie - być może po nieco słabszym SOCOM: Polskie Siły Specjalne, ekipa z Zipper nam się zrehabilituje i zaoferuje coś więcej niż odmóżdżającą siekę, jakich teraz pełno na rynku? O tym przekonamy się jednak w przyszłym roku i choć konkretna data premiery gry nie jest jeszcze znana, tak Brian Soderberg przebąkuje coś o okresie premiery samej platformy, która trafi na sklepowe półki dokładnie 22 lutego 2012 r. Przyznać trzeba, że biblioteka gier na PlayStation Vita już na samym starcie prezentuje się imponująco.