Twórcy modów do BF 1942 zaproszeni do współpracy przy komercyjnej produkcji

Studio deweloperskie Digital Illusions, odpowiedzialne za powstanie gry Battlefield 1942, zaprosiło do współpracy przy produkcji nowych, komercyjnych dodatków, twórców darmowego moda do gry - Desert Combat.

Desert Combat jest niezwykle popularnym, darmowym modem do gry Battlefield 1942, który zmienia osadzony w realiach II wojny światowej świat gry w nowoczesne pole walki. Nakładkę stworzyli programiści ze studia Trauma, które opublikowało ostatnio najnowszą (v.0.7) wersję moda.

Zawarta pomiędzy Digital Illusions i studiem Trauma umowa przewiduje włączenie się Traumy do produkcji nowych komercyjnych gier i dodatków do BF 1942. Nie znamy jeszcze wszystkich szczegółów zawartego porozumienia, wiemy jednak, że oba studia mają współpracować nad jednym z wcześniej zapowiadanych tytułów. Oznacza to, że twórcy Desert Combat prawdopodobnie wezmą udział produkcji Battlefield Vietnam.

Brak szczegółowych informacji na temat warunków kontraktu wzbudził wiele spekulacji. Część specjalistów sugeruje, że obok pracy nad kodem Battlefield Vietnam, Trauma będzie przygotowywać również nową wersję dodatku Desert Combat (tym razem już komercyjną). Inni spekulują, że aktualnie dostępny za darmo mod, zostanie skomercjalizowany i wydany jako oficjalny dodatek.