Twórcy smartfona OnePlus One porównują swój produkt do HTC One M8

Nowy HTC One M8 ma konkurencję o bardzo podobnej nazwie. Smartfon OnePlus One ma swoimi parametrami zawstydzić zresztą nie tylko flagowca tajwańskiej firmy, ale topowe modele od wszystkich innych wiodących producentów.

OnePlus One to smartfon, który zaproponowała klientom firma założona przez Pete’a Lau, dawnego wiceprezesa chińskiego Oppo. Szef nowej firmy OnePlus postawił on sobie za cel stworzenie telefonu, który będzie prawdziwie bezkompromisowym sprzętem o przystępnej cenie. W zeszłym roku składał buńczuczne deklaracje, a teraz po wyłożeniu kart na stół przyszła pora na porównywanie swojego sprzętu do konkurencji.

Do tej pory OnePlus One był stawiany w opozycji do wielu produktów uznanych producentów, ale teraz jego twórcy wzięli sobie za cel HTC One M8, który dzieli z OnePlus One nazwę. To, jak najnowszy flagowy smartfon tajwańskiego producenta prezentuje się na tle “tego drugiego One’a” widać na grafice przygotowanej przez firmę Pete’a Lau.

Zobacz również:

  • OPPO INNO DAY 2021 już 14 i 15 grudnia!
Twórcy smartfona OnePlus One porównują swój produkt do HTC One M8

OnePlus One ma dysponować takim samym procesorem, jak w przypadku HTC One. Jest to model Qualcomm Snapdragon 801. Wspierany on będzie przez 2 GB lub 3 GB pamięci RAM. W środku znajdzie się miejsce na 16 GB lub nawet 64 GB pamięci na aplikacje i dane, w zależności od wybranej wersji. Nie zabraknie też wsparcia dziewięcozakresowej łączności LTE.

Całość ma napędzać bateria o pojemności 3100mAh, która ma zasilić wszystkie podzespoły i 5,5 calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. To wszystko ma być zamknięcie w obudowie o wielkości podobnej do pięciocalowych telefonów dostępnych na rynku i kosztować znacznie mniej, bo aż o 30%, od flagowców konkurencji. Pytanie tylko, czy telefon faktycznie trafi do sprzedaży i czy będzie dostępny na naszym rynku.