Twórcy udostępnili grę Pou za darmo w wersji na iPhone'a

Gra Pou jest jedną z bardzo popularnych mobilnych produkcji. Użytkownicy platformy iOS mogą ją teraz pobrać zupełnie bezpłatnie ze sklepu App Store. Trzeba się jednak spieszyć, bo promocja ograniczona jest czasowo.

Pou nie jest świeżym tytułem, ale razem z serią Angry Birds ta aplikacja stała się ikoną mobilnej rozrywki. W grze zadaniem gracza jest opieka nad sympatycznym ziemniakiem, a mechanika przypomina nieco popularne wiele lat temu Tamagotchi. Wśród akcji, które może wykonać gracz, znajduje się karmienie podopiecznego, zabawa z nim i kąpanie w razie potrzeby.

Pupil gracza w Pou stale się rozwija i zdobywa kolejne poziomy doświadczenia. Gracz zdobywa dzięki temu kolejne ubranka dla pupila oraz tła, na których można go oglądać. W celu rozwijania swojego stworzonka gracz zachęcany jest do udziału w prostych zręcznościowo-logicznych grach.

Do tej pory grę Pou użytkownicy pobrali ze sklepów z aplikacjami Google Play i App Store milliony razy i aplikacja nadal cieszy się ogromną popularnością. Normalnie aby ją pobrać trzeba wydać kilka złotych, ale użytkownicy systemu iOS mogą teraz skorzystać z promocji. Pou dostępne jest przez ograniczony czas zupełnie za darmo.

Trzeba się jednak pospieszyć. Zgodnie z opisem gry w sklepie App Store, promocja ważna jest tylko do jutra i najlepiej pobrać grę jak najszybciej zanim wróci ona do swojej pierwotnej ceny. Gra dostępna jest też bezpłatnie w Google Play. Trzeba jednak pamiętać, że twórcy zdecydowali się na implementację w tytule mechanizmu mikrotransakcji i gra będzie w trakcie zabawy nakłaniała do wydania dodatkowych pieniędzy.