Twórczyni serii Uncharted dołącza do nowego zespołu

Amy Hennig - twórczyni przygód Nathana Drake'a, ogłosiła właśnie, ze dołączyła do nowego zespołu - Skydance Media.

Amy Hennig zasłynęła do tej pory najbardziej ze swojej pracy w studiu Naughty Dog, gdzie była autorką scenariusza i dyrektorem kreatywnym serii Uncharted. Jednak starsi gracze z pewnością docenią również twórczość Pani Hennig, która dała nam niezapomniane historie związane z seriami Soul Reaver oraz Legacy of Kain.

Nowym miejscem pracy Amy Hennig będzie Skydance Media, które, co ciekawe, słynie głównie z produkcji telewizyjnych i kinowych, a nie gier. Na koncie producent znaleźć możemy m.in. takie dzieła jak: serial Tom Clancy's Jack Ryan, najnowszą odsłonę serii Terminator - Dark Fate czy film Anihilacja. Biorąc pod uwagę "filmowość" serii Uncharted, niespecjalnie nas dziwi wybór scenarzystki, szczególnie, że w strukturach Skydance Media znajduje się również zespół skupiony na wydawaniu i tworzeniu gier wideo.

Skydance Interactive nie ma póki co na swoim koncie zbyt wielu ciekawych produkcji, ale obecnie pracuje nad intrygującą grą VR umieszczoną w uniwersum The Walking Dead - Saints & Sinners.

W nowym zespole Hennig wspierać będzie były pracownik Electronic Arts - Julian Beak. Co ciekawe, ta dwójka miała już okazję współpracować ze sobą podczas prac nad, ostatecznie skasowaną, grą przygodową w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Twórczyni serii Uncharted dołącza do nowego zespołu

Amy Hennig

Nam pozostaje życzyć utalentowanej autorce wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Miejmy nadzieję, że bez względu na wybrane medium, Amy Hennig zaoferuje nam produkcje z ciekawą historią i bohaterami.

źródło: pcgamer.com