Twórz wideo z Sony Vegas

Na targach IBC2006, odbywających się w Amsterdamie, firma Sony Media Software zaprezentowała nową wersję pakietu profesjonalnych programów do produkcji wideo. W skład Vegas+DVD Production Suite wchodzą nowe wersje programu do nieliniowej edycji wideo Vegas 7 oraz DVD Architect 4 wspomagający authoring DVD.

Vegas+DVD Production Suite jest pakietem programów pokrywającym wszystkie fazy produkcji wideo - od pobrania materiału z zewnętrznego źródła, poprzez edycję obrazu i dźwięku, aż po przygotowanie płyty DVD gotowej do produkcji.

Twórz wideo z Sony Vegas

Sony Vegas 7

Jak zapewnia producent, nowa wersja, dzięki wielu wprowadzonym funkcjom i ulepszeniom, stanowi najbardziej intuicyjny program do nieliniowej edycji wideo. Wśród nowych funkcji, w które wyposażono Vegas 7 znajdziemy między innymi:

- lepsze wsparcie i poprawiona obsługa pamięci przy odtwarzaniu formatu HDV 1080i

- wsparcie dla formatów SD i HD XDCAM, w tym specjalne okienko podglądu i obsługa wielokanałowego dźwięku

- wysokiej jakości import i eksport do formatu H.264, w tym także specjalne ustawienia dla konsoli Sony PSP i odtwarzacza iPod

- import przestrzennego dźwięku 5.1 z kamer DVD

- redukcja efektu czerwonych oczu dla statycznych obrazów

- wsparcie dla programu do tworzenia podkładów muzycznych Sony Cinescore

- wiele zmian i poprawek w interfejsie użytkownika i poszczególnych narzędziach

- i wiele innych.

W skład pakietu wchodzi także program DVD Architect 4, umożliwiający projektowanie i tworzenie płyt DVD. Wprowadzone w nowej wersji zmiany pozwalają między innymi na tworzenie jeszcze bardziej interaktywnych menu, z funkcjami takimi jak proste gry, blokowanie dostępu na hasło, losowe odtwarzanie, czy kontrola rodzicielska. Oprócz tego nowy DVD Architect oferuje między innymi:

- wsparcie dla programu do tworzenia podkładów muzycznych Sony Cinescore

- wsparcie dla dwuwarstwowych nośników DVD-DL

- transformacje bazujące na kluczowych klatkach

- graficzne podpisy

- podgląd w proporcjach 4:3 i 16:9

- i wiele innych.

W pakiecie znalazły się dodatkowo koder Dolby Digital AC-3, pozwalający na obróbkę przestrzennego dźwięku 5.1, Boris Graffiti Ltd - program do edycji plansz tytułowych oraz Magic Bullet Movie Looks HD65, który modyfikuje różne parametry obrazu w taki sposób, aby uzyskać określony efekt całego filmu. Użytkownik ma do dyspozycji 65 różnych, predefiniowanych ustawień.

Vegas+DVD Production Suite jest już dostępne w sprzedaży i kosztuje 699 USD. Kolejne wersje językowe mają pojawić się już w październiku.

Więcej informacji.