Ty masz Gadu-Gadu, a ja Karalucha

Ten niecodzienny tytuł wziął się od nowego polskiego komunikatora zgodnego z protokołem Gadu-Gadu o nazwie Karaluch 1.0. Jego zaletami są niewielkie wymagania systemowe oraz prostota obsługi. Pierwsza finalna wersja jest już dostępna.

Ty masz Gadu-Gadu, a ja Karalucha
Aplikacja jest oczywiście bezpłatna i pozbawiona reklam. Dzięki niej można prowadzić rozmowy tekstowe z innymi użytkownikami sieci GG, eksportować i importować swoje kontakty z serwera, wstawiać emotikonki (wbudowanych jest ich 45), przeglądać archiwum rozmów w postaci pliku HTML oraz korzystać z kilku kont na jednym komputerze.

Interfejs programu jest niezbyt wygodny w obsłudze, ale nie zauważyliśmy żadnych problemów w czasie pracy. Kwestią gustu pozostaje czarne tło upstrzone gwiazdami - jednym się ono spodoba, a innym nie. Natomiast jego dużą zaletą jest zmniejszony apetyt na pamięć operacyjną komputera w stosunku do oryginalnego klienta.

Program w założeniach nie ma konkurować z GG, ale stanowić alternatywę dla tych, którzy nie potrzebują zaawansowanych funkcji "gadulca"

Pobierz plik