Tydzień wspaniałości dla fanów Joint Ops

Nadchodzący tydzień oznacza przyspieszone tętno i obciążone połączenia internetowe dla fanów 'Joint Operations' na całym świecie. Właśnie w tym tygodniu w sieci pojawią się trzy kluczowe dodatki do przeznaczonej do wieloosobowych rozgrywek w Sieci strzelaniny FPS firmy Novalogic.

Eldorado plikowe zaczyna się od kluczowej poprawki do gry, która optymalizuje działanie jej na starszych systemach. Poprawka przeciera szlak dla drugiego elementu, który pobrać będzie można w tym tygodniu - edytora misji 'Joint Ops'.

Edytor nazwany N.I.L.E. (NovaLogic Internal Level Editor - Wewnętrzny Edytor Poziomów NovaLogic) zostanie wydany w wersji beta i pozwoli graczom tworzyć nowe mapy i misje, przy wykorzystaniu istniejących obiektów i terenów. N.I.L.E. będzie rozbudowywany w ciągu najbliższych miesięcy.

Ostatnim elementem do pobrania będzie całkiem nowa mapa do Joint Operations, przeznaczona do trybu gry 'Advance and Secure'. Szczegóły dotyczące nowej mapy i edytora wydawca udostępni już wkrótce.

Joint Operations to niezwykle dynamiczna gra akcji, w której gracz ma okazję nie tylko wcielić się w doskonale wyszkolonego żołnierza, ale także latać śmigłowcem, pływać łodziami czy prowadzić wozy opancerzone. Jako, że gra przeznaczona jest przede wszystkim do gry w trybie wieloosobowym, w których będzie mogło brać udział nawet do 150 graczy jednocześnie, w trakcie rozgrywki najważniejsza będzie współpraca w ramach drużyny i dokładne wykonywanie rozkazów. Wysoką jakość oprawy graficznej gry zapewni natomiast ulepszony silnik graficzny wykorzystany w grze 'Delta Force: Helikopter w Ogniu'.

Akcja 'Joint Operations' toczy się w niedalekiej przyszłości na terenie ogarniętej wojną Indonezji. W grze wcielamy się w przedstawiciela służb specjalnych sił sprzymierzonych, walczących z indonezyjskimi rebeliantami. Do dyspozycji graczy oddano 29 różnego rodzaju 'sterowalnych' pojazdów lądowych, morskich i powietrznych, obejmujących m.in. łodzie Mark V, samoloty AH-6 Little Bird i lekkie pojazdy opancerzone typu Stryker. W grze znajdziemy także 39 nowoczesnych rodzajów broni, wśród których nie zabrakło wyrzutni rakiet Singer, karabinu M4 i granatnika M203. Podczas rozgrywki będziemy walczyć na 31 rozległych mapach o różnym ukształtowaniu terenu. Odwzorowano na nich tereny o powierzchni do 50 km kwadratowych, na których będziemy mogli dostrzec przeciwnika nawet z odległości 1 kilometra!